1949

A második világháborúban Budapest ostromát megsínylették a fővárosi teniszpályák is, vélhetően ezért esett a szervezők választása a Gázgyár melletti hajdani teniszpályára, mivel (húsz évi szünet után) 1949-ben Magyarország férfi Davis Kupa csapata ismét bejutott az európai zóna elődöntőjébe. A májusi első fordulóban 4:1-es győzelmet arattunk a belgák ellen, majd júniusban következett az 5:0-s győzelem Svájc ellenében. (A Franciaország elleni 2:3-as vereség már más teniszpályán történt júliusban.) A magyar férfi válogatott csapat tagjai Asbóth József, Stolpa Ádám András, Katona Zoltán és Fehér Kálmán teniszezők voltak.

*(Forrás: Árvay Sándor – Szőke Pál: Magányos vándorok. Magyar tenisz-sztárok. Budapest)

Asbóth József játszott Philippe Washer belga játékossal 6-2 6-1 6-3
Asbóth József/Stolpa Ádám András játszott Jacques Brichant/Philippe Washer kettőssel és nyert 6-1 3-6 7-5 6-4 arányban.
Asbóth József és Philippe Washer Davis Kupa Belgium ellen
Asbóth József a Magyarország – Belgium Davis Kupa egyik egyes mérkőzésén 1949-ben
Salgótarjáni (Tomcsányi) út, Gázművek teniszpálya, Magyarország – Belgium (4:1) Davis kupa mérkőzés – Asbóth ad interjút Szepesi Györgynek
1949. június 11. Magyarország-Svájc Davis Kupa negyeddöntő, páros mérkőzés előtti pillanatok. A résztvevők (balról jobbra): Hans Huonder, René Buser, Stolpa Ádám András, Asbóth József
1949. június 11. Magyarország-Svájc Davis Kupa negyeddöntő, páros mérkőzés előtti pillanatok. A kép előterében Asbóth József, mögötti Stolpa Ádám András, mellettük Hans Huonder és René Buser
A Magyarország-Svájc (5-0) Davis Kupa negyeddöntő mérkőzésről készült beszámoló a The West Australian nevű Perth-ben megjelenő ausztrál újságból

1949.június 14. A The West Australian-ben megjelent cikk a Magyarország-Svájc Davis Kupa negyeddöntőről:

Magyarország az elődöntőben

London, június 13 – Mind az 5 mérkőzését megnyerte Svájc ellen a magyar csapat a Davis Kupa európai zónájának negyeddöntőjében. A nyitónapon Magyarország sikerrel abszolválta a két egyes mérkőzést valamint párosban Asbóth és Ádám bizonyult jobbnak a Huonder és Buser kettősnél 3-6 6-3 6-4 7-5. A zárónapon Stolpa Ádám András megverte Albrecht-et 6-1 6-2 7-5-re, Asbóth pedig Huondert 6-1 6-2 6-1-re.

A magyarok az elődöntőben Franciaország-Csehszlovákia találkozó győztesével mérkőznek; ez utóbbi összecsapás 2-1-es állása 2-1 jelenleg. Tegnap a cseh csapat győzedelmeskedett a párosban, miután szombaton, a nyitónapon elvesztették a két egyes meccset.