A S B Ó T H   J Ó Z S E F

az egyetlen teniszező a világon,

• aki a Roland Garros történetének legnagyobb hőségben játszott döntőjét nyerte (42° Celsius);
  • akinek 100%-os győzelmi mutatója van az alábbi két legendás játékossal szemben:

Don Budge (a tenisz történelemben elsőként ő nyerte meg mind a négy Grand Slam-et egy naptári évben és ő az egyetlen, aki 6 Grand Slam-et nyert zsinórban)

és

Roy Emerson (az első férfi teniszező a világon, aki mind a négy Grand Slam-et legalább kétszer nyerte meg és az egyetlen, aki mind egyesben és párosban is diadalmaskodott mind a négy Grand Slam-en);

• aki élete 4.Grand Slam versenyén megnyerte a Roland Garros férfi egyest;
  • aki magyarként nyert Grand Slam-et férfi egyesben;
  • aki magyarként nyert Roland Garros-t férfi egyesben;
  • aki magyarként salakon nyert Grand Slam-et férfi egyesben;
  • aki best-of-five mérkőzésen megverte Don Budge-t az Ausztrál és a US Open között 1938-ban (az amerikai játékos  abban az évben – elsőként a tenisztörténelemben – mind a négy Grand Slam tornát megnyerte s közben egyetlen vereséget szenvedett best-of-five mérkőzésen);
  • aki 1917-ben született és Grand Slam tornát nyert férfi egyesben.

az első teniszező a világon,

• aki kelet-európaiként Grand Slam tornát nyert;
  • aki magyarként Grand Slam-et nyert;
  • aki a II. világháborút követően kelet-európai országból Grand Slam-et nyert;
  •  akit a legendás Muskétás, Henri Cochet a szárnyai alá vett és edzett;
  • aki best-of-five mérkőzésen megverte Don Budge-ot 1938-ban, amikor az amerikai teniszező elsőként a világon megnyerte mind a négy Grand Slam-et egy naptári éven belül.

• aki férfi egyesben salakon Grand Slam döntőt játszott;
  • aki vegyes párosban a Roland Garros-on elődöntőt játszott (1947 – Körmöczy Zsuzsa partnereként).